Св/Files/images/Історія1.jpgою історію бібліотека починає з 1березня 1948 року,коли молоді спеціалісти О.К.Черніченко, П.П.Браточкіна, Н.І.Шолом зустріли своїх перших читачів у щойно відкритій районній бібліотеці для дітей. Їх було ледь за триста дівчаток і хлопчаків,закоханих у книгу. У маленькій кімнаті, відведеній для дитячої бібліотеки у приміщенні, де згодом розташувався районний краєзнавчий музей (нині – магазин на площі Б.Хмельницького), було тіснувато. Але завжди панували в ній атмосфера поваги до юного читача,прагнення виховати у дітей добрі смаки і хороші риси характеру. В серпні 1948 року бібліотеку відвідувало вже 730 читачів, переважно учнів 3-4-5 класів,серед них 30 активістів, які допомагали бібліотекарям складати рекомендаційні списки книг, плакати, фотоальбоми. В цей же час набагато зросло число читачів серед дітей сільських шкіл , і щоб задовольнити їх потреби, в районній бібліотеці було організовано 8 пересувок, які регулярно виїжджали на села.

Напередодні Жовтневих свят 1969 року відбулося у дитячої бібліотек/Files/images/Історія3.jpgи новосілля, змінилася її адреса, дітям віддано весь другий поверх сучасної будови. До послуг юних читачів два абонементи і два читальних зали для учнів 1-4 та 5-8 класів. Просторо і, як завжди, цікаво. Жовтенята, піонери і комсомольці міста, понад три тисячі читачів, могли взяти будь-який з 36200 примірників, а коли поріг бібліотеки переступив перший читач, в ній налічувалось усього 1205 книжок.

В 60- 70х роках особливу увагу приділяли індивідуальній роботі з читачами, формуванню читацьких навичок у дітей та підлітків, вдосконаленню таких форм роботи, як читки-бесіди, читацькі конференції, бібліотечні плакати, і впровадженню нових – вечори-книги, літературно-мистецькі години, зустрічі з видатними людьми, письменниками, ленінські, суспільно-політичні читання тощо. Чимало присуджено в цей період грамот всьому колективу бібліотеки за те, що брали участь у різних конкурсах, займаючи ведучі місця. Так були другими по області в грі «Моя Батьківщина – СРСР» і першими – у радіовікторині «Шляхами радянської піонерії».

А скільки масових заходів проводили беззмінні її працівниці спільно з молодою зміною бібліотекарів. Невипадково бібліотека була школою передового досвіду. На її базі проводились республіканські і обласні семінари. Бібліотека ділилася своїм досвідом з трудового виховання дітей, формування й організації книжкового фонду. Посібником для бібліотечних працівників респ/Files/images/Історія4.jpgубліки була брошура « Виховуємо любов до праці» з досвіду Снігурівської дитячої бібліотеки.1965 року працівники бібліотеки приймали щирі поздоровлення з присвоєнням закладу культури звання «Бібліотека відмінної роботи» і ще не однарозово його отримували (1967,1969роки).

1976 рік районна дитяча бібліотека увійшла до Снігурівської централізованої бібліотечної системи.

На базі районної бібліотеки для дітей (1979р.) відбувся семінар бібліотекарів області з питань пропаганди творів В.І.Леніна та літератури про нього до відзначення 110-ї річниці з дня народження вождя. Досвідом роботи поділилися працівники Снігурівської бібліотеки, ряду дитячих бібліотек районів області, міста, а також Євгенівської сільської бібліотеки.

З часу існування бібліотеки головною фігурою у ній був читач, а задоволення його запитів та інтересів – основним у роботі бібліотекарів, які працювали з читачами-дітьми. Бібліотека накопичувала книжкові фонди, форми роботи, змінювала і удосконалювала наочну пропаганду книги, форми і методи організаційно-методичної роботи. І все це, звичайно, творили люди: їх талант, професіоналізм і, насамперед, – відданість справі.

Протягом 35 років, з 1948 по 1983 рік колектив очолювала Черніченко Олена/Files/images/Історія5.jpg Костянтинівна – людина великої душі, скромна, добра, працелюбна, вмілий організатор і досвідчений спеціаліст. Вся її діяльність була спрямована на створення системи бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей та підлітків в районі. В 40-70-х роках це було не просто. Під її керівництвом бібліотека стала школою передового досвіду, однією з найкращих в області. Вдячність за багаторічну працю у 1972 та 1973році ім’я Олени Костянтинівни занесено на районну дошку пошани. На 1976 рік вона мала близько 40 грамот. І, залишивши свою посаду, Олена Костянтинівна продовжувала ще багато років працювати в своїй бібліотеці на різних посадах.

Творчу естафету Олени Костянтинівни з 1983 року перейняла Світлана Вікторівна Абліцова. Її творчий потенціал, досвід роботи, наполегливість в досягненні поставлених завдань на багато років визначили стиль роботи бібліотеки. Функції бібліотеки розширюються, збільшується число читачів, зростає книжковий фонд. В 1985 році бібліотека обслуговувала 3063 читачів, яким видано 98349 примірники книг. Книжковий фонд становив 43258 примірників. Завдяки зусиллям Абліцової С.В. в бібліотеці був проведений капітальний ремонт, який змінив її інтер’єр, зробивши його більш привабливішим і затишним.

З 1991 по 1996 рік бібліотеку очолювала Кривошей Аліса Анатоіївна. Завдяки старанням цієї енергійної, творчої жінки робота з читачами піднялась на більш якісний ступінь. Багато уваги приділяла вона популяризації книг серед читачів. Чуйність, любов до книги і читача, високий професіоналізм, відповідальність, активність і творчість допомогли Алісі Анатоліївні пройти шлях від бібліотекаря дорослої бібліотеки до завідуючої бібліотекою для дітей, а потім - і директора Снігурівської централізованої бібліотечної системи.

На посаді завідуючої районної бібліотеки для дітей з 1996 року працює Хіміченко Катерина Борисівна, під її керівництвом- бібліотекар відділу обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів Кецман Наталія Миколаївна, бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Селіванова Наталія Вікторівна. Маленький колектив допомагає дітворі дружити з книгою а також з новими комп’ютерними технологіями, виховує любов до читання, сприяє засвоєнню вмінь і навичок пошуку та використання інформації.

Впродовж 2000-их рр. бібліотека неоднарозово брала участь у різноманітних творчих конкурсах всеукраїнського, обласного та районного рівня : «Найкращий читач року», «Хочу читати!», »Книга у моєму житті», «Мой край родной, моя земля», «З книгою – у майбутнє», «Святий Миколай збирає таланти», «З любов’ю до рідної природи», «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» та інші. У 2011 році бібліотека отримала подяку від обласної бібліотеки для дітей ім.. В.Лягіна за активну участь в обласних конкурсах дитячої творчості в рамках гуманітарного проекту «Велике читання».

У 2006 році бібліотека розробила і почала реалізовувати комплексну цільову бібліотечну програму на 2006-2010рр. «Закон. Право. Мораль». Яка передбачала не лише пояснення сутті законодавчих документів, а й допомогу підліткам у формуванні моральних установок на недопустимість протиправної поведінки.

На базі Снігурівської ЦБС (2007 рік) відбувся майстер – клас для завідуючих /Files/images/Історія6.jpgрайонними бібліотеками для дітей області «Бібліотека для дітей у Рік української книги: спільні завдання, єдині пріоритети». Виїзне заняття почалося відвідуванням Куйбишевської та Євгенівської бібліотек-філій, які презентували свій бібліотечний досвід з цього питання, а потім гості відвідали і районну бібліотеку для дітей, де їх чекала насичена професійна програма. Враження залишилися самі яскраві. Всім сподобалися великі кімнати, де розміщені відділи обслуговування дітей, інтер’єр приміщення, нові меблі, комп’ютер, телевізор, сама атмосфера доброзичливості і уваги до кожного відвідувача бібліотеки, а головне - та робота , яка ведеться для підтримки дитячого читання та просування української книги у дитяче середовище.

До свого 60-річчя бібліотека прийшла з 36306 екз. книжкового фонду, 1381 обслужених читачів, та 25577 книговидач літератури, вся культурно – просвітницька діяльність районної бібліотеки для дітей реалізовувалась під гаслом «Не дитина має шукати бібліотеку, а бібліотека повинна знайти дитину». Головним завданням стало –розширення та поглиблення роботи бібліотеки в інноваційних видах діяльності, створення максимально комфортних умов для роботи користувачів-дітей, підвищення якості обслуговування.

У 2011 році бібліотека взяла участь у проектній діяльності : перша спроба – проект «Бібліотека для дітей –центр інформаційного комфорту» у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами »Волонтерство у бібліотеці» від програми «Бібліоміст»; друга спроба- проект «Читаюча дитина – цінність ХХ1 століття» у конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

Сьогодні бібліотека для дітей – найбільший інформаційний, освітній та культурно-дозвіллєвий центр району. Фонд бібліотеки, який нараховує 33688 екземплярів вітчизняної та зарубіжної літератури, відкритий для 1560 юних користувачів міста. У бібліотеці працюють народознавчий клуб «Перлина» та пізнавально-ігровий /Files/images/Історія7.jpg«Пізнайко». Співпраця бібліотеки з різними позашкільними закладами та іншими відомчими установами з року в рік не просто підтримується, але й розширює творче коло. Багаторічна співпраця бібліотеки продовжується з нашими партнерами : загальноосвітніми школами міста №1, №2, №3, №4, районною гімназією, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Будинком творчості школярів, районним управлінням юстиції, центральною районною лікарнею, відділом освіти, місцевою газетою «Вісті Снігурівщини», реабілітаційним центром «Журавлик», а також відділом у справах неповнолітніх, які допомагають бібліотеці в організації та проведенні різноманітних заходів.

Кiлькiсть переглядiв: 337

Коментарi