Патріотична година « Від козаків до кіборгів»

2019-10-11

/Files/images/PA110104.JPG

У українців, є свої сторінки в історії. 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці і День Українського козацтва. Споконвіку в цей день запорозькі козаки поклонялися Богородиці, покровительці українського війська. Саме 14 жовтня було засновано нове державне свято – День захисника України, яке встановлене з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу. Це свято єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами й загрозами. Воно є символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України. На Покрову потрібно вшановувати також пам’ять усіх тих, хто в різні часи боронив нашу землю від ворога.

До Дня захисника України районна бібліотека для дітей провела патріотичну годину « Від козаків до кіборгів» з учнями 5-а класу Снігурівської ЗОШ№1( класний керівник Шевченко К.С.).Захід було побудовано у виді історичного екскурсу, де була представлена історія українських воїнів різних часів. Презентація – реконструкція різних часів історії створювала атмосферу певного часу. Бібліотекар Андрюшина С. О. провела дітей стежками древніх скіфів, походами князів Київської Русі та славними перемогами козаків Запорозької Січі. З появою козаків почалася нова доба в історії українського війська. Українців називають козацькою нацією за звичаями, традиціями, за духом. Козацький дух і нині притаманний нашим воїнам.В історії України чимало «білих плям». Одним з таких є історія першої української військової частини – легіону Українських Січових Стрільців. Ця військова частина, пройшла всю Першу Світову війну, практично всі головні битви на Східному фронті і покрила себе невмирущою славою. Так стежками минулих боїв, поразок і перемог ми дійшли до сучасних захисників нашої України. «Кіборгам», «укропам», бійцям добровольчих батальйонів, воїнам Збройних сил України і Нацгвардії, волонтерам сьогодні наша шана, повага. Сучасні українські воїни – це ті, хто взявся за зброю, щоб захистити державу. Їх називають воїнами світла, бо вони світлі і воюють за правду. Вони сильні, як ніколи. Вони продовжують боротись, бо ми мусимо перемогти.

Попри зміну часів і політичних систем День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині. У житті часто спостерігаємо, як сьогодення перекликається зі старовиною, тому ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій та славних справ предків. Саме таке завдання й було покладене в основу патріотичної години «Від козаків до кіборгів».

/Files/images/PA110112.JPG

/Files/images/PA110114.JPG