Свято вишиванки "А над світом вишивка цвіте!"

2016-05-19

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Українська вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). В 2016 році День вишиванки припав на 19 травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Цього дня відбулося свято вишиванки "А над світом вишивка цвіте!" у районній бібліотеці для дітей . Бібліотекар Черепова Н.В. запросила присутніх полинути у світ народної вишивки, щоб більше дізнатися про наші традиції, обряди, культуру та історію. У виконанні учениць 5-б кл. Снігурівської ЗОШ№1( класний керівник Пишньова С.А.) звучали вірші про вишивку та вишиванку. Керівник гуртка вишивки "Соняшник" Бойченко І.З., який працює при БТДЮ, розповіла про українську вишивку, її споконвічну історію, різноманітність техніки вишивання і запросила до перегляду її найкращих робіт. А вихованці гуртка Широчук А., Захарова І., Кузьмінська Г., Рудюк А. продемонстрували своє вміння вишивати. Свято закінчилося побажаннями миру, добра, щоб у кожній оселі розквітала калина, оживали птахи й квіти на полотнах.