Свято Масляної "Масляна,Масляна, яка ти красна!"

2016-03-13

Масляна(або Масниця, Сиропусний тиждень, Пущення) - це останній тиждень перед Великим постом, котрий триматиме аж до Великодня, популярне народне свято, що дійшло до наших днів ще з язичницьких часів. В Україні за традицією в Масляний тиждень люди проводжають зиму і зустрічають весну. Основною стравою цього святкового тижня є млинці як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою, та вареники з сиром, які заправляють маслом чи сметаною. Протягом Масляної проводилися різноманітні обряди, гостини, гуляння. Ось на такі гостини до районної бібліотеки для дітей і запросила своїх читачів бібліотекар Черепова Н.В., яка розповіла їм про це яскраве свято. Діти дізналися, що Масляницю святкують цілий тиждень, кожен день має певне значення, назву та цікаві звичаї. У понеділок - "Зустріч", вівторок - "Заїгриш", середа - "Ласунка", четвер - "Розгуляй", п'ятниця - "Тещині вечірки", субота - "День гостей". А неділя - "Прощений день". У цей день вибачалися усі образи, помилки. Діти просили вибачення у батьків, а молодші - у найстарших. На знак примирення усі цілуються. Закінчилося свято як і годиться у Масляну - смачними млинцями.

/Files/images/IMG_6313.JPG/Files/images/IMG_6321.JPG/Files/images/IMG_6322.JPG/Files/images/IMG_6324.JPG