Ой, Андрію, даруй нам надію

2015-12-14

/Files/images/Фото0637.jpg

Під такою назвою пройшли Андріївські вечорниці у районній бібліотеці для дітей у тісній співпраці з Снігурівською ЗОШ №1, №3,територіальним центром надання соціальних послуг населенню, гуртом "Стежина".

З давніх - давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Одним із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди, було зимове свято, особливо важливе для молоді - день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня і вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових - Андрія Первозванного. Святого Андрія вважають засновником Києва і покровителем України.

Ось ми всі і спробували оживити вечорниці в ніч на Андрія, а ігри, забави, ворожіння, пісні та коломийки нагадали молодість батькам, бабусям, дідусям. Запросила всіх до початку вечорниць бібліотекар старшого відділу. Присутні завітали до однієї з українських хат, де на всіх уже чекала добра господиня Катерина та її дочка Маруся. І почалося дійство: у виконанні дівчат і жінок лунали українські пісні,коломийки, розігрували жартівливі сценки, танцювали та ворожили під веселу музику баяна.

Закінчилися наші вечорниці. Господиня ще раз привітала всіх зі святом, а потім пригостила варениками. Добре, що всі ми повертаємося до минулого, без якого немає майбутнього.

Районна бібліотека для дітей щиро вдячна всім учасникам вечорниць за співпрацю.